Gökhan Dalkılınç
En İyi Ücretsiz VPN Servisleri

2019 Yılının En İyi Ücretsiz VPN Servisleri

Sıklıkla yaşanan engellemelerden dolayı VPN servisleri oldukça popüler hale geldiler. Youtube ve Twitter gibi sosyal medya sitelerinin yanı sıra Wikipedia gibi kaynaklara da erişim engellerinin koyulması, bir çok kullanıcıyı olumsuz etkiledi. Hal böyle olunca VPN servisleri popülerlik kazandı. İngilizce Virtual Private Network” kelimelerinin kısaltması olan VPN, “Sanal Özel Ağ” anlamına gelmektedir. VPN servisleri, bilgisayarınızın bulunduğu konumdan karşıdaki ağa şifreli olarak bağlanmasına olanak tanır, ağ üzerinde gerçekleştirdiğiniz işlemleri şifreli olarak gerçekleştirdiğinden güvenli (art niyetli olanlar hariç) bir gezinti sağlar. En iyi ücretsiz vpn servisleri konusuna geçmeden önce, parantez içinde kullandığım “artniyet” olayına da kısaca değinmek istiyorum.

En İyi Ücretsiz VPN Servisleri

VPN servis sağlayıcılarına yönelik yapılan geniş çaplı bir araştırmada Google Play Store üzerindeki 300’ün üzerinde uygulama incelenmiş ve bu uygulamalardan %40’ının kötü niyetli yazılım barındırdığı ve reklama kapı açtığı tespit edilmiş. Buradan hareketle her VPN servisine güvenmemek gerekiyor, en güzeli kendi VPN’inizi kurup güvenli bir şekilde bireysel olarak kullanım yapmak. Bir yazımda OpenVPN kullanarak nasıl kendi VPN servisinizi kurabileceğinize de değineceğim. Öncesinde mevcutlar arasından en iyi ücretsiz vpn servisleri hangileri birlikte inceleyelim.

1- Touch VPN

Touch VPN - En İyi Ücretsiz VPN Servisleri
Touch VPN – En İyi Ücretsiz VPN Servisleri

Android, iOS cihazlarınızda ve chrome eklentisi olarak kullanabileceğiniz Touch VPN, tamamen ücretsiz olması ve kolay bir kullanım sunması sebebiyle en çok tercih edilen VPN servislerinin başında yer alıyor. Chrome eklentisi sayesinde masaüstü cihazlarınızda tek tuşla bağlanabildiğiniz gibi android ve ios uygulamalarını da kolayca indirebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

2- Windscribe

Windscribe - En İyi Ücretsiz VPN Servisleri
Windscribe – En İyi Ücretsiz VPN Servisleri

10 farklı lokasyondan yüksek hızda erişim sağlayan ve aynı zamanda 10 GB kota sunarak neredeyse sınırsız premium VPN hissiyatı oluşturan Windscribe, ücretsiz VPN servisleri arasında kesinlikle en iyilerinden.

3- NordVPN

NordVPN - En İyi Ücretsiz VPN Servisleri
NordVPN – En İyi Ücretsiz VPN Servisleri

7 günlük ücretsiz kullanım sunmasının yanında ücretsiz olarak düşük kota ile kullanabildiğiniz NordVPN, basit arayüzü ve gelişmiş güvenlik araçları ile en iyi ücretsiz VPN servisleri listesine girmeyi hak eden bir hizmet veriyor.

4- ProtonVPN

ProtonVPN - En İyi Ücretsiz VPN Servisleri
ProtonVPN – En İyi Ücretsiz VPN Servisleri

Kullanıcı gizliliği olarak en iyi servislerden biri olan ProtonVPN, yüksek bağlantı hızı ile keyifli bir internet deneyimi sunuyor. Ücretli sürümü mevcut dolar kuru baz alındığında biraz tuzlu olsa da ücretsiz sürümünü kullanarak 3 ayrı ülkede 5 farklı sunucuya bağlanma imkanına sahip olabilirsiniz.

5- TunnelBear

Tunnelbear - En İyi Ücretsiz VPN Servisleri
Tunnelbear – En İyi Ücretsiz VPN Servisleri

Listemize gizlilik ve güvenliğe önem veren en iyi vpn sağlayıcısı olarak adını yazdıran TunnelBear, üst düzey gizlilik garantisi veriyor. Standart kullanıcılara sadece 150 MB kota veren servis, twitter üzerinden atacağınız tweet sayesinde kotanızı 1.5 GB’a çıkarma fırsatı sunuyor. Servisin tek kötü yanı sunucu azlığından dolayı bağlantı hızının düşük olması.

 

Gökhan Dalkılınç

Merhaba, ben Gökhan! 8 senedir grafik tasarım, web tasarım ve reklamcılık ile uğraşıyorum. Yeri geldiğinde programlıyor, yeri geldiğinde tasarlıyor, yeri geldiğinde ise kurguluyorum. Bu web sitesini oluşturmaktaki en büyük amacım bildiklerimi en faydalı şekilde ziyaretçilerime sunmak ve ihtiyaç duyduğunuz noktalarda sizlere yardımcı olmak. Konfüçyüs der ki; "Bilgiye sahip olarak doğmuş birisi değilim. Öğretmeyi seviyorum ve öğrenmeye çalışıyorum."

2 yorum

  • Selamlar,

    Bu makalede reklam çalışması gerçekleştirmek istiyorum. E-posta adresinden bana ulaşır mısınız lütfen?

Takipte kalın!

Sosyal medya hesaplarım üzerinden takip ederek yeni yazılardan ilk siz haberdar olabilir, düzenli olarak yaptığım çekilişlere katılabilirsiniz!