Gökhan Dalkılınç
Opencart Stoğa Girince Haber Ver Modülü

Opencart Stoğa Girince Haber Ver Modülü

Stok yönetiminde önemli noktalardan biri de stoğu biten ürünlere müşterilerinizin ne kadar ilgi gösterdiğini ölçebilmektir. Bunu analitik araçları ile sayfa ziyaretlerini değerlendirerek gerçekleştirebileceğiniz gibi paylaşacağım opencart stoğa girince haber ver modülü ile de yapabilirsiniz. Modül oldukça detaylı bir kullanıma sahip ve gerçekten son derece kullanışlı bir modül. Bazı opencart temalarında ürün stoğa girince haber ver özelliği mevcut fakat hiçbiri bunun kadar detaylı ve profesyonel değil.

Opencart Stoğa Girince Haber Ver Modülü Nasıl Çalışır?

Modülün çalışma mantığını basitçe açıklamak gerekirse, stoğu biten ürünlerinizde uyarı kutusu çıkmakta ve bu uyarı kutusu üzerinden ilgili ürünün stoğa girmesi durumunda müşterileriniz mail adreslerine -sizin belirleyeceğiniz bir mail taslağı ile- mail gelmesini talep edebilirler, aynı zamanda cep telefonlarını da ilgili form üzerinden mağaza yöneticisine iletecekleri için mağaza yöneticisi dilerse kayıt bırakan müşterileri telefon üzerinden de bilgilendirebilir. Küçük ölçekli sitelerde telefon ile bilgilendirme imkanı daha kolay olsa da müşteri kitleniz büyüdüğünde gelen stok uyarı taleplerine telefon ile dönüş yapmak epey zaman gerektirecektir. Büyük ölçekli bir e-ticaret sitesine sahipseniz sadece mail ile bilgilendirme yapmak sizin açınızdan daha kolay olacaktır. Gelen talepler doğruştusunda mağaza sahibi olarak stoğu biten ürününüze olan ilgiyi kolayca ölçebilirsiniz. Müşterilere gönderilen stok uyarı maillerini cron job ile zamanlayarak belirlediğiniz aralıklarla gönderimini sağlayabildiğiniz gibi manuel olarak da gönderim yapabilmektesiniz. Ayrıca gönderilen bu maillerin yönetici mailinize raporlanıp raporlanmamasını belirleyebilirsiniz.

E-ticaret alanında hem müşteri, hem de mağaza sahibi açısından son derece önemli gördüğüm opencart stoğa girince haber ver modülü mutlaka kullanmanızı tavsiye ediyorum. Mağazanız hem daha profesyonel görünecek, hem de müşterilerinize sağladığı kolaylık sayesinde kullanışlı bir e-ticaret sitesine dönüşecektir. Modülün 2.X serisi ve 1.5.X serisi için dosyaları mevcut, aşağıdaki bağlantılar üzerinden her iki modülü de indirerek, kullandığınız opencart sürümlerine göre kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Sorularınızı yorum bölümünden benimle paylaşabilirsiniz. Yeni bir modül paylaşımında görüşmek üzere, sağlıcakla kalın.

Google Drive ile İndir (Opencart 1.5.X) Google Drive ile İndir (Opencart 2.X)

Gökhan Dalkılınç

Merhaba, ben Gökhan! 8 senedir grafik tasarım, web tasarım ve reklamcılık ile uğraşıyorum. Yeri geldiğinde programlıyor, yeri geldiğinde tasarlıyor, yeri geldiğinde ise kurguluyorum. Bu web sitesini oluşturmaktaki en büyük amacım bildiklerimi en faydalı şekilde ziyaretçilerime sunmak ve ihtiyaç duyduğunuz noktalarda sizlere yardımcı olmak. Konfüçyüs der ki; "Bilgiye sahip olarak doğmuş birisi değilim. Öğretmeyi seviyorum ve öğrenmeye çalışıyorum."

3 yorum

  • Merhabalar modülüzü siteme yükledim öncelikle teşekkür ederim güzel çalışıyor fakat bir kaç sorum olacaktı
    1-ürün sayfasına koyduğumuz stoğa girince haber ver butonu tıklanıp form doldurduktan sonra gönder tıkladığımızda form kapanmıyor
    2-admin yönetici modül ayarlarında Email Temlate kısmında en alttaki kısım Email subject (for admin summary log) bölümü müşteriye geri dönüşüm stokta var yöneticiye gelen mailde {customer_name},{product_url} bilgileri mailde gelmiyor yazıldığı gibi geliyor kodu okumuyor

Takipte kalın!

Sosyal medya hesaplarım üzerinden takip ederek yeni yazılardan ilk siz haberdar olabilir, düzenli olarak yaptığım çekilişlere katılabilirsiniz!